7/24 Bilgi Ve Rezervasyon Hattı
7/24 WhatsApp Rezervasyon Hattı
Tatilde Nasıl Davranılır?

Tatil herkesin yapmaktan çok hoşlandığı bir aktivitedir, günlük hayatın temposundan kurtulup kafa dinlemek için farklı tatil beldelerine gidilebilir, yoğun hayat insanı strese sokar, arada dinlenmek ise motivasyonu arttıracaktır. Tatile en çok yazın gidilir, yazlık beldeler tatil için çok uygundur. Sıcak hava, deniz, kum, güneş herkesin kış boyu hayal ettiği şeylerdir. Birde kış tatili vardır, kışın herkes çalıştığı ve çocukların okulu olduğu için genelde 15 tatilde gidilir. Tatilinizi daha keyifli hale getirmek istiyorsanız birkaç ufak tüyo ile bunu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bu yıl yaşadığımız pandemi sonrası tatil planları yapan misafirlerimiz ile bu bilgileri paylaşmak istedik. Adana oto kiralama markası ile de bu dönemde dezenfekte olan araçlar ile hizmet sunmaktadır. Tatilde nasıl davrandığınız kadar ulaşımlarınızda da nasıl davrandığınız önemlidir. Tatil zamanı ne olursa olsun uygun araçlar ile seyahat edin. Trafik içersinde kibar ve sakin olun. Yol üzerinde durduğunuzda atıklarınızı uygun atık kutularına atınız. Yol üzerine yabancı cisim yada atık atmayın. Tatil yolunuz sizler için en keyifli seyahat olsun.

Tatile gidiş amacınızı unutmayın!

 Tatile neden gidilir? Kafa dinlemek ve her şeyden uzaklaşmak için elbette. Tatildeyken iş, özel hayat problemlerinizi de yanınızda götürürseniz mental anlamda kendinizi kötü hissetmeye devam edersiniz, dinlenmek için giderken olaydan daha fazla uzaklaşıp daha fazla düşüncelerle boğulmayın, sadece anın keyfini çıkartın. Kötü şeyleri geride bırakın ve sadece ana odaklanın. Eğer problemlerinizi de yanınızda taşırsanız zihniniz boşalmaz ve dinlenmiş hissetmezsiniz.

 Uzun tatillere kapılmadan hayatınızda önemli yer alan konulardan uzaklaşmayın

 Elbette kafa dinlemek için gidiyorsunuz ancak bunu aşırıya kaçırıp abartmayın, sonuçta arkada bir hayat bıraktığınızı unutmayın ve ona göre davranın. Her şeyi dozunda yapın, eğlencede, para harcamada, özgür olmada sınırlarınızı bilin, tatildeyim deyip geri dönüşü olmayacak şeyler yapmayın, eve geri döndüğünüzde pişman olmak istemiyorsanız nasıl biri olduğunuzu nereye giderseniz gidin unutmayın. Eğer çocuklu bir aileyseniz, çocuğunuzun kitaplarını almayı unutmayın, tatil elbette dinlenmesi için bir moladır ancak bunu aşırıya kaçırıp okuldan soğumasına neden olabilir, eğer uzun süreli tatile çıktıysanız kitap okuması için onu teşvik edin, bunun için en güzel ortam havuz başı olacaktır.

 Tüm tatillerinizde yolunuzun üzerinde yada tatil noktalarında gitmediğiniz bir yere gidin

 Tatil yılın her günü ya da ayı yapılan bir şey değildir, sınırlı bir süre olduğu için tadını çıkarın ve yeni yerler keşfetmeye bakın. Bir yere bağlı olarak tatilinizi sürdürmeyin, araştırmacı olun ve çevrenizde ne olup bittiğini keşfedin. Sadece yüzmek ya da güneşlenmek olarak sınırlandırmayın, tarihi yerleri görün, farklı kültürleri öğrenin. Tatili sizi daha bilgili biri haline getirmesine izin verin, sonuçta yeni yerler görmek insanlara yeni deneyimler kazandırır. Bir daha gelmeyecekmiş gibi elinizdeki fırsatları değerlendirin.

 Tatil arkadaşlarınızı doğru seçin güvenli arkadaşlıklar kurun

 Tatile gittiğiniz yer özellikle bildiğiniz bir yer değilse kesinlikle herkese güvenmeyin, farklı kültürler sizi yanıltabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Her önünüze gelenle konuşmayın, insanların iyi niyetli olup olmadıklarını bilmeden arkadaşlık kurmayın. Özellikle çanta gibi özel eşyalarınıza çok dikkat edin, turistler her zaman yerli halkın dikkatini çekmiştir, hırsızlık olaylarından korunmak için bu noktalara çok dikkat edin.

 Sık sık dinlenin sizin ve telefonunuzu şarjı bitmesin

 Tatil demek eğlence demek, bol bol resim çekinmek demek. Bu yüzden telefonunuz şarjını akşamdan doldurun ve tüm gün keyfini çıkartın, sadece resim için değil tatile çıktığınız kişilerle haberleşmek içinde telefonu yanınızdan sakın ayırmayın ve açık olup olmadığını sık sık kontrol edin. Tatile kendinizi kaptırıp bir çok şeyi unuturuz. Bu sebepten telefonunuza hatırlatmalar ile kullandığınız ilaçları ve aile fertlerinizi alarm kurun.

  Tatilinizin başlangıç noktası olan yolculuklarda hangi ulaşım yolunu tercih ederseniz edin keyifli olmasını sağlayın. Tüm seyahatlerinizde araç kiralama hizmeti alıp gezerek tatile gitmek herkesin aklındadır. Adana oto kiralama firması olarak bölgemizde ülkemizin en güzide noktalarına gidişlerinizde sizlere eşlik etmekteyiz. Tatil noktanıza giderken mutlaka bir doğa harikası ile karşılaşırsınız. Adana konumu itibari ile ülkemizin tüm noktalarına rahat bir ulaşım imkanı sunar. Adana araç kiralama şirketi olarak tatil planınızın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Keyifli ve konforlu seyahatler dileriz.