7/24 Bilgi Ve Rezervasyon Hattı
7/24 WhatsApp Rezervasyon Hattı
Deniz Tatili İçin Nereye Gidilir?

Her sene sıcakların gelmeye başlaması ile deniz, okyanus kıyısı olan eğlence ve turist merkezlerine talep artmaya başlamaktadır. Deniz severler için deniz kenarı tatil önerileri bir arada toplanmıştır. Ülkemizde özellikle yaz aylarında hem turistlerin hem de yaşayanların ilgisini çokça çeken onlarca göz kamaştırıcı plaj ve sahil kenarı mevcuttur.

Peki bu seyahatlerinizde seçtiğiniz tatil noktasına nasıl gideceksiniz? Genel olarak havayolunu yada araç kiralama hizmeti ile gitmekte ilk tercihtir. Adana oto kiralama şirketimiz bünyesinde deniz tatili için tüm ihtiyaçları karşılayan kiralık araç seçeneği sunar. En ekonomik oto kiralama opsiyonu dışında konforlu ve genç bir araç tercih etmenizde fayda vardır. Deniz tatili için araç kiralama hizmeti almak düşündüğünüzde çok kolaydır. Adana araç kiralama hizmeti aldınız peki nereye ve nasıl gideriz? Diye düşünüyorsanız şimdi seçenekleri beraber inceleyelim.

 Kaputaş plajı nerede ve nasıl gidilir?

 Antalya, Kaş'ta bulunan Kaputaş plajı kanyon kenarında olmasının yanı sıra turkuaz rengindeki suyu ile de dikkat çekmektedir. Son yıllarda ayrıca yumuşak ve temiz sahiliyle ün kazanmış bu plaj şehrin ve iş hayatının yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenler için değerli bir cevherdir. Yakınındaki park yerleri sayesinde ulaşımı da kolaydır. Adana’dan Kaputaj plajına araba ile gitmek için iki bilinen yol vardır. Mersin sahil yolu ve Konya ili üzerinden diye tabir edilen farklı iki yol vardır.

 Adrasan Koyu plajı nerede ve nasıl gidilir?

 Antalya, Kemer'de bulunan sessiz ve huzurlu görüntüsü ve şehir hayatından izole konumlanması sayesinde stres atmak, rahatlamak ve güzel bir deniz keyfi yapmak isteyenler için tercih noktalarından bir tanesidir. Dağlık alanlar tarafından çevrili koy, yeşil ve mavinin uyumunu gözler önüne serer. Güneyi ve Kuzeyi arasında derinlik farkı bulunan koyda ayrıca güney sahil yumuşak ve ince bir kum dokusuna sahipken, kuzey tarafı daha taşlı ve sert bir kumluk alan sunar. Adrasan koyunda denize girmek için gelmenin dışında, kamp yapmak için gelen ziyaretçiler de sıktır. Adana’dan Antalya bölgesine gitmek için sık kullanılan Mersin sahil yolu vardır. Adana’dan Adrasan koyuna ve plajına bu yol üzerinden gidebilirsiniz.

 Kleopatra Adası plajı nerede ve nasıl gidilir?

 Marmaris'te bulunan Sedir Adası/Kleopatra Adası, ismini eski çağlarda bu adanın sularında yüzen Kleopatra ve Antonius'tan almaktadır. Bu hikaye oldukça yaygındır ve yıllardır dilden dile aktarılmıştır. Dolayısıyla her sene binlerce turist ve yerlinin adayı ziyaret etmekte, denizde zaman geçirmenin yanı sıra antik bir şehrin kalıntılarını inceleme şansı yakalamaktadır. Tarihi, turistik ve doğal güzelliklerin bir arada uyum içinde sağlandığı Kleopatra/Sedir Adası'nda altın rengi kumlarda güneşlenmenin yanı sıra çevredeki tarihsel unsurlar da kaçırılmamalıdır. Gün sonunda sakin ve sessiz olan berrak ve temiz denizi ile bilinen Boncuk Koyu'na de gidilmeden dönülmemelidir. Adana’dan Marmaris Kleopatra adası ve plajına gitmek için Konya üzerinden hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Bozcaada plajı nerede ve nasıl gidilir?

 Bozcaada, ülkenin en bilinen ve rağbet gören hem tarihi hem de manzaralarıyla etkileyen Çanakkale'ye bağlı bir tatil noktasıdır. Çevredeki plajların birbirine yakın olması sebebi ile her gün koylar ve plajlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bozcaada'da en çok bilinen plajlardan biri Ayazma'dır.

 Kastro Plajı plajı nerede ve nasıl gidilir?

  4 kilometreye yaklaşan uzunluğu Kastro Plajı, Karadeniz bölgesinde ve İstanbul'a yakın bir konumdadır. Hafta sonu deniz tatili yapmak isteyenler araba ile ulaşım sağlayabilirler. Çocuklu aileler tarafından da oldukça sık kullanıldığı bilinen plajın temiz olması ve yapılacak aktivitelerin çokluğu tatilin eğlenceli ve güzel geçmesini sağlayacaktır. İstanbul ve çevre illerde yaşayanlar için ideal Karadeniz kıyısı bir plajdır. Adana’dan uzak olması dışında görülesi bir yerdir. İstanbul seyahatlerinizde kısa bir tatil için uğrayabilirisiniz.

 İztuzu plajı nerede ve nasıl gidilir?

 Kalitesi, temizliği, manzarası ile Avrupa'nın en iyisi seçilen plaj konumundadır. Her yaşa uygun bir etkinlik olduğundan, çocuklarıyla gelen ailelerin kendilerine de zaman ayırmaları için bir fırsat sunmaktadır. Caretta Caretta'ların yaşam alanı olduğundan da ekstra ilgi çeken sahil, tatlı su plajıyla en çok tercih edilen yaz tatili mekanlarından biri olmuştur. Ülkemizin güneyde yer alan İztuzu plajı Marmaris’tedir. Adana’dan İztuzu plajına gitmek için Antalya üzerinden yada Konya yolundan gidebilirsiniz.

   Ülkemizin güzide plajlarının arasında sizler için derlediğimiz birkaç plajı toparladık. Adana oto kiralama şirketimiz popüler bu plajlara ulaşmanız hatta yol üzerinde yeni yerler keşfetmeniz için bir kiralık araç seçeneği sunacaktır. Adana araç kiralama hizmetlerimiz sadece iş amaçlı olmayıp böyle keyifli seyahatler içinde en iyi tercihtir. Geçtiniz illerde farklı lezzetler ve yerler keşfederek tatilinizi renklendirmenizi tavsiye ederiz. İyi tatiller dileriz.

Adana Karataş plajı nerede ve nasıl gidilir?

  Şehrimizde bulunan plajlardan birisi olan Karataş plajı Adana'nın güneyinde yer almaktadır. Şehre en yakın plaj olan Karataş plajı 57 km uzaklıkta yer almaktadır. Sahil boyunca pansiyon ve oteller yer almaktadır. Adana'nın ileçesi olması ile de bir çok olanağa sahip bir plajdır. Adana havalimanından transfer hizmetimiz ile yada araç kiaralama hizmeti alarak kolayca ulaşabilirsiniz. Günü birlik tatilciler yada çadır tatili yapmak isteyen misafirlere kuçak açan güzel bir yerdir.